Laminant Parke

  1. Anasayfa
  2. Ahşap Grubu
  3. Kastamonu Entegre
  4. Laminant Parke

Laminat Parkenin İçeriği: Laminat parke 1977 yılında İsveçli şirket Perstorp tarafından icat edildi. Bu firma, atık odun parçalarını yüksek basınç, ısı ve bağlayıcı kimyasallara maruz bırakarak zemin kaplaması elde etme fikrini ortaya koydu ve o günden bugüne aynı sistemle laminat parke üretilmeye devam etmekte. Temel olarak Laminat Parkeler 3 katmandan oluşmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

Aşınma tabakası

Aşınma tabakası, melamin ile emprenye edilmiş ince yüzey tabakasıdır. Bu en üst yüzey tabakası, köpeklere, sandalyelere, yüksek topuklulara ve diğer yaygın zararlı elementlere karşı dayanıklı olan şeffaf bir plastik tabakadır.

Görüntü Katmanı

Yakın plan görüntülendiğinde bile laminat parke gerçekçi görünebilir. Bu, laminatın aşınma tabakasının altındaki gerçek ahşabın fotografik kalitesinde görüntüsünden kaynaklanır. Dekor tabakası diyede adlandırılmaktadır.

Temel Katman (Çekirdek)

Temel Katman ise HDF diye adlandırılır.Yüksek yoğunluklu fiber levha (HDF) dan mamul bu öz tabaka suya dirençli olan ana taşıyıcı katmandır. HDF ağaç elyafın yapıştırıcı ve reçine ile birlikte sıkıştırılmasından elde edilmektedir.

Laminat parke, Lamine parke ve çoğu taş zemin kaplamalarına göre ucuzdur. Fiyat olarak, laminat, lüks vinil döşeme ve bazı seramik veya porselen karolarla karşılaştırılabilir.

Sunpa Sosyal
Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin. Avantajları Kaçırmayın!
Sunpa Bülten
×
WhatsApp WhatsApp
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1660834339,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.metalshoecabinet.com/c/ahsap-grubu/kastamonu-entegre/laminant-parke/","user_data":{"client_ip_address":"3.238.252.196","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}]}
×